Українці вже вибороли 27 медалей на Паралімпіаді-2024

Поделиться сюжетом

У неділю, 1 вересня, українські паралімпійці здобули 2 золоті, 1 срібну та 5 бронзових нагород. Україна піднялася на 11 місце в медальному заліку Паралімпіади-2024.

Про це повідомили в Національному паралімпійському комітеті України.

Зокрема Михайло Сербін у параплаванні на дистанції 100 м брас, клас S11 виборов золото. Це другі Ігри у спортсмена та пʼята паралімпійська нагорода: у Токіо-2020 у нього було золото, срібло та 2 бронзи.

Золото здобула Оксана Зубковська: пара легка атлетика, стрибки у довжину, клас Т12. Чемпіонка показала результат у 5, 78 м.

Срібну нагороду виборов Роман Полянський: пара веслування академічне, PR1M1x (одиночні човни).

Дебютант Данило Семенихін з Харківської області у параплаванні на дистанції 100 м брасом клас SB5 виборов бронзову нагороду. Бронзу здобула також Анна Гонтар з Миколаївскої області у параплаванні на дистанції 100 м брасом клас SB5.

Крім того, бронзову нагороду отримав Євген Богодайко у параплаванні на дистанції 100 м брас, клас SB 6 та Артем Колінько в індивідуальних змаганнях, клас ВС4.

Український спортсмен вперше в історії виборов медаль Паралімпійських ігор у бочі — "бронзу" чоловічого турніру в класі BС4 здобув Артем Колінько.

Черкащанин Роман Данилюк здобув бронзу в штовханні ядра (клас F12). Романові вдалося штовхнути ядро на 16,11 метра, що дозволило йому посісти третє місце.

Нагадаємо, у перший день змагань Паралімпійських ігор, 29 серпня, у столиці Франції українець Антон Коль здобув першу нагороду для України. Він отримав медаль у чоловічому плаванні на 100 метрів на спині.